Zatrzymywanie wody w organizmie.

Niejednokrotnie budzimy się opuchnięte, z paroma centymetrami i kilogramami na plusie, a cellulit widoczny jest bardziej niż zwykle! Cytując tu cudowny tekst z filmu „Lejdis” „Mój organizm jest w stanie wyłapać z powietrza niezbędne cellulitowi do życia tłuszcze i zmienić je w tłustą okładzinę.” To tak właśnie się czasami czujesz, prawda? Analizowałaś kiedyś dlaczego tak właśnie się dzieje? Kiedy problem się nasilił? Może zmieniłaś dietę? Przyjmujesz nowe leki? Masz więcej stresu w pracy? Powodów tego typu zmian w organizmie może być całe mnóstwo.

Woda jest niezbędna dla naszego organizmu, jest składnikiem aż 55-60% naszego ciała! Przez całą dobę krąży w naszym ciele. Odpowiada za prawidłową gospodarkę hormonalną, jest nośnikiem składników odżywczych oraz źródłem odprowadzania toksyn. Nie bez powodu mówi się, że bez wody nie ma życia. Jesteśmy całkowicie od niej uzależnieni.

Wówczas, gdy zaburzamy podaż wody lub gdy gospodarka hormonalna płata nam figle może dochodzić do gwałtownych reakcji, między innymi do zatrzymywania wody w organizmie. Jest to mechanizm obronny organizmu przed nadmierną utratą wody. Nie tylko w postaci moczu, ale również poprzez odparowanie ze skóry. Na to zjawisko ma wpływ wiele aspektów. Nagle po jednej nocy okazuje się, że wasza waga pokazuje +3 kg, pomimo tego, że odżywiacie się względnie dobrze. Nadmierna ilość kilogramów po jednej nocy spowodowana jest właśnie zaburzeniem gospodarki wodnej w organizmie.

Może być spowodowana:

Nadmierną podażą soli w pokarmie

Niewystarczającą ilością wody spożywaną w ciągu doby

Spożywaniem produktów powodujących alergię pokarmową

Przyjmowaniem antykoncepcji hormonalnej

Dietą ubogą w mikro i makroelementy

Niedostateczną podażą kaloryczną, tzw. głodówki

Co możemy Ci poradzić? Przyjrzyj się swojej codziennej diecie, zwróć uwagę na to jak czujesz po posiłkach. Spójrz na to, co i ile jeszcze. Koniecznie sprawdź czy wypijasz 2,5-3 LITRY czystej wody. Udaj się na badania krwi oraz jeżeli przyjmujesz antykoncepcje hormonalną, skonsultuj się z lekarzem prowadzącym czy nie należy zmienić przyjmowanych leków.

My możemy Cię uratować – wykonując drenaż przy użyciu niezastąpionej Endermologii LPG Alliance. Zawsze konsultujemy z naszymi klientkami ich dolegliwości. Podczas serii zabiegów niejednokrotnie sięgamy właśnie po drenaż limfatyczny. Dlaczego? Spieszymy z odpowiedzią. Jest to fantastyczne rozwiązanie na zatrzymującą się wodę w przestrzeniach międzykomórkowych. Drenaż z użyciem naszej głowicy umożliwia przepchnięcie zalegającej wody i chłonki do większych naczyń limfatycznych, a tym samym daje natychmiastową ulgę! Momentalnie widać poprawę jakości skóry oraz zmniejszenie obwodów. Właściwie w mgnieniu oka widać, że cellulit wodny jest zredukowany, a wy od razu czujecie potrzebę wydalenia z siebie tego, co udało nam się odprowadzić do nerek ?

Opublikowano w Blog