Cellulit – czyli jeden z najpopularniejszych kompleksów z jakim zmagają się kobiety. Czytamy mnóstwo artykułów jak go zwalczyć, wymieniamy się metodami walki z nim  z naszymi przyjaciółkami, krótko mówiąc próbujemy już  prawie wszystkiego, a ON jest wciąż widoczny ☹

W dzisiejszych czasach problem ten dotyka zarówno młode, jak i dojrzałe kobiety. Preparaty kosmetyczne czy odpowiednia dieta nie pomagają, a my wciąż chcemy z nim walczyć, ponieważ nie rzadko zdarza się, że właśnie cellulit wpływa na naszą niższą samoocenę czy nawet  brak tolerancji własnego ciała.

Aby skutecznie walczyć z niedoskonałościami naszego ciała musimy wdrożyć różne metody walki, czyli odpowiednią dietę, aktywność fizyczną  (chociażby dłuższe spacery kilka razy w tygodniu), no i przede wszystkim pielęgnację gabinetową! ?

W naszym gabinecie największym pogromcą cellulitu jest właśnie urządzenie Storz Medical. Jest to zabieg, w którym wykorzystywana jest fala akustyczna o wysokiej częstotliwości. Jej zadaniem jest dotarcie do miejsca problemu, czyli nadmiaru tkanki tłuszczowej, po prostu do tego spędzającego nam sen z powiek cellulitu, a następnie pobudzenie komórek do naturalnej regeneracji i przebudowy kolagenu. Fala akustyczna wyrównuje pofałdowaną i nieuporządkowaną strukturę tkanki tłuszczowej, ułatwiając tym samym przepływ krwi i usuwanie produktów przemiany materii z jej struktur. Podczas zabiegu dochodzi do silnego przekrwienia w miejscu zabiegowym, co skutkuje odżywieniem skóry, pobudzeniem metabolizmu komórek tłuszczowych, usunięciu ich z organizmu oraz silny drenaż ?

Efekty:

– zmniejszenie widoczności zaawansowanego, zwłókniałego cellulitu i zbitej tkanki tłuszczowej

– poprawa jędrności i elastyczności  skóry

– redukcja obrzęków

– wymodelowanie kształtu sylwetki

– zdrowy wygląd skóry

Pierwszy efekt zauważalny jest tak naprawdę po około 4 zabiegach, jednak rekomendowana seria to 8-12 zabiegów, wykonywanych w regularnych odstępach czasowych. Zabieg wykonujemy 1 lub 2 razy w tygodniu, w zależności od reakcji skóry. W trakcie terapii zalecamy oczywiście wypijanie jak największej ilości wody oraz zwiększnie aktywności fizycznej! Najlepszy efekt uzyskujemy dodatkowo w połaczeniu z zabiegiem Endermologii Alliance, która dodatkowo pozwoli na szybsze usunięcie zbędnych produktów przemiany materii z organizmu ?

Przed rozpoczęciem zabiegów zawsze prowadzimy konsultację, w czasie której decydujemy czy zabieg jest dla danej osoby odpowiedni! To co, kto jeszcze nie próbował jednego z najlepszych urządzeń niszczących ten nieszczęsny cellulit? Może to właśnie on przyniesie największe rezultaty?