Blizna po cesarskim cięciu to dla wielu kobiet niechciana pamiątka po jednym z najważniejszych dni w ich życiu. Statystki głoszą, że w Polsce cesarskim cięciem kończy się niemalże 40% porodów. Pytanie brzmi – ile kobiet ma świadomość, że blizna po cc nie powinna wyglądać nieestetycznie, a co najważniejsze nie przysparzać dyskomfortu zarówno fizycznego, jak i psychicznego?

Na szczęście my bardzo dobrze o tym  wiemy i  chętnie poprawimy Wasz komfort życia z blizną! ?

Nie jesteśmy w stanie  sprawić, żeby zupełnie zniknęła, ale  z pewnością  stanie się  mniej widoczna, pozbawiona zrostów i zwłóknień, dających uczucie „ciągniecia”.

Na ratunek przychodzi Endermologia LPG Alliance, która polega na mechanicznej mobilizacji powięzi i tkanki skórnej. Ruchy głowicy są  indywidualnie dobierane do jakości blizny, stanu zapalnego i elastyczności skóry. Zabieg jest bezinwazyjny, bezbolesny, a dobór odpowiednich parametrów nie niesie za sobą ryzyka uszkodzeń skóry, tj.  rozciągnięcie, rozejście.

Technologia Endermologii LPG Alliance pozwala pracować zarówno  na świeżych bliznach ze stanem zapalnym, jak i starszych, zagojonych, ale zwłókniałych, powodujących uczucie dyskomfortu.

Jakie efekty możemy osiągnąć poddając się zabiegom mechanicznej mobilizacji?

  • redukcja obrzęku
  • poprawa kolorytu blizny
  • wygładzenie nierówności, redukcja zrostów i zwłóknień
  • poprawa mikrokrążenia
  • ograniczenie stanu zapalnego
  • mobilizacja miejsc objętych obrzękiem i stanem zapalnym
  • uelastycznienie skóry wokół blizny, dzięki czemu niwelujemy dolegliwości bólowe

 

Efekty widać już po pierwszym zabiegu – blizny są mniej zaczerwienione i bardziej elastyczne. Zabiegi można rozpocząć po 3 miesiącach od porodu, karmienie piersią nie jest przeciwwskazaniem do zabiegu ?

Najważniejsza jest jednak konsultacja, podczas której sprawdzimy stan Twojej skóry i blizny oraz dobierzemy odpowiedni plan zabiegowy ?

To kiedy widzimy się w gabinecie? ?