Co zrobić, aby efekt zabiegów utrzymał się jak najdłużej? ?

To pytanie pada bardzo często w momencie gdy dochodzimy do końca serii zabiegowej. Prawda jest taka, że bardzo dużo zależy od Was. Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ każdy organizm jest inny. Najlepszym gwarantem utrzymania efektu jak najdłużej jest utrzymanie zrównoważonej diety i odpowiedniej podaży wody. Dodatkowo, możemy sobie trochę pomóc pielęgnacją domową ?

Najlepiej sprawdza się tutaj szczotkowanie na sucho w połączeniu z dobrymi kosmetykami do pielęgnacji skóry. Szczotkowanie na sucho jest pewnego rodzaju masażem. Powoduje dotlenienie skóry, poprawę mikrokrążenia, a także jest to fajny sposób na wykonanie peelingu skóry, przygotowując ją tym samym do dalszej pielęgnacji. Masaż wykonujemy zawsze w stronę serca. Rozpoczynamy w okolicy łydki, opracowując kolejne partę kierując się górę, przez uda, pośladki i brzuch. Bardzo ważna jest systematyczność. Jedno szczotkowanie w tygodniu to trochę za mało. Zabieg należy powtarzać co drugi dzień. Jest to krótki rytuał trwający 5-10 minut, najlepiej wykonywać go rano lub wieczorem przed kąpielą.

Dodatkowo zalecamy stosowanie kosmetyków zawierających wyciągi roślinne, poprawiające napięcie skóry oraz jej nawilżenie ? Ze swojej strony polecamy Germaine Capuccini- Perfect Forms. Ten krem-żel posiada fenomenalny skład i zapach, a jego działanie jest niesamowite! Zawiera on ekstrakt z bukszpanu koreańskiego, ekstrakt z anyżu, ekstrakt z pieprzycy peruwiańskiej oraz wyciąg z planktonu morskiego. Wszystkie te składniki bogate są w antyoksydanty i fantastycznie ujędrniają skórę.

Dodatkowo możecie wspomagać się naprzemiennym polewaniem nóg wodą zimną i ciepłą. Doprowadzi to do rozszerzania i obkurczania naczyń krwionośnych, co da nam efekt dotlenienia skóry i pobudzenia mikrokrążenia.

Możecie również spróbować masażu bańką chińską, jednak tutaj zalecamy bardzo dużą ostrożność. Nie jest to łatwy zabieg do wykonania w domu, można doprowadzić do siniaków i szczególnie odradzamy ten sposób osobom, które borykają się z naczynkami na nogach, ponieważ możemy nasilić problem.

Ale oczywiście najważniejszym jest, żebyście nas co jakiś czas odwiedzali – wypijecie pyszną kawkę, zrobimy Wam zabieg przypominający, wtedy efekty na pewno będą utrzymywały się o wiele dłużej ? Zaraz po skończonej serii najlepiej odwiedzać nasz gabinet co 2- 3 miesiące, ale w okresie wiosenno – letnim warto zwiększyć intensywność spotkań ?