Utrata zbędnych kilogramów jest efektem ciężkiej, systematycznej pracy. Niestety często zdarza się, że redukujemy ilość kilogramów dość nierozsądnie, czyli po prostu za szybko, a co za tym idzie – skóra nie ma czasu dostosować się do zmiany liczby na wadze i  staje się  rozciągnięta. Taki efekt zdarza się również przy utracie dużej masy ciała. Wówczas  skóra traci swoją jędrność i elastyczność oraz zaczyna nieestetycznie obwisać. Najczęściej dotyka to partii takich jak: brzuch, ramiona, uda czy pośladki. „Skrzydełka”, „pelikany” to najczęstsze określenia jak słyszymy z ust naszych klientów podczas konsultacji, która prowadzimy po to, aby jak najdokładniej poznać wasz problem, cel, ocenić jakość skóry i dobrać odpowiednie zabiegi.

W polepszeniu jakości skóry duże znaczenie będzie miała na pewno  regularna aktywność fizyczna, jednak przy szybkim lub dużym spadku masy ciała może być ona niewystarczająca. Na szczęście kosmetologia estetyczna oferuje bezinwazyjne zabiegi ujędrniające skórę i modelujące sylwetkę. I takie właśnie oferujemy w naszym gabinecie. Jeżeli widzisz, że Twoja skóra w skutek utraty wagi nie wygląda estetycznie i zaczynasz zauważać, że nie jest w najlepszej kondycji to jest to najlepszy moment, aby rozpocząć zabiegi wspomagające. ?

W naszej ofercie posiadamy niezastąpioną Endermologie LPG Alliance. Szereg badań potwierdza jej skuteczność w poprawie jakości skóry. Jest to masaż podciśnieniowy, dzięki specjalnej głowicy, która wyposażona jest w klapkę i rolkę, skóra jest stymulowana i natychmiast poprawia się jej mikrokrążenie. Dzięki temu, usuwamy toksyny odpowiedzialne, za nieestetyczny wygląd skóry, a cellulit staje się mniej widoczny. Wyraźna poprawa napięcia i odżywienia skóry, skutkuje wysmukleniem poszczególnych partii ciała. Najlepsze efekty obserwuje się po wykonaniu serii zabiegów, rekomendujemy 8-12 zabiegów w serii ?

Kolejnym zabiegiem, który rekomendujemy osobom, które mają problem z wiotką skórą to maximus. Podczas zabiegu z użyciem Maximus wykorzystujemy działanie fali radiowej oraz DMA (dynamiczna aktywacja mięśni). Fala radiowa w kosmetologii nazywana jest żelazkiem na zmarszczki, ponieważ można zauważyć natychmiastową poprawę napięcia skóry. W przypadku wiotkiej skóry np. w okolicy brzucha lub ud rekomendujemy serię 6-8 zabiegów, daje nam to możliwość przebudowy i zagęszczenia skóry. Podczas zabiegu z wykorzystaniem fali radiowej stymulujemy produkcję elastyny oraz kolagenu. Jest to proces długoterminowy, przez co pełną regenerację skóry można zauważyć nawet po dwóch miesiącach od zakończenia serii zabiegów.

Ponadto bardzo ważne jest również nawilżanie tej skóry, zarówno od środka jak i na zewnątrz. Dlatego tez pamiętajmy o odpowiednim nawadnianiu organizmu – jest to klucz do wzmocnienia poziomu nawilżenia naszej skóry. Dobrze byłoby, gdyby balsamy których używamy zawierały w składzie kolagen lub kwas hialuronowy ?

Najważniejsza jest przede wszystkim regularność w codziennych nawykach oraz w zabiegach! Tak jak już wcześniej wspomniałyśmy bardzo ważna jest konsultacja, podczas której oceniamy stan skóry i dobieramy odpowiedni plan zabiegowy.  Jeśli macie jakieś pytania chętnie służymy pomocą – jesteśmy tu dla WAS i chcemy WAM pomagać ?