Najczęstsze pytania jakie  dostajemy od Was kiedy rozpoczynacie przygodą z zabiegami brzmią: Jakie  efekty osiągnę po zabiegach? Czy cellulit może stać się mniej widoczny? Czy mój brzuch po ciąży może odzyskać jędrność? Ile zabiegów potrzeba wykonać, by osiągnąć efekt ?

Już spieszymy z pomocą, by opowiedzieć jakie efekty przynosi endermologia ?

Najpierw jednak zacznijmy może od tego – czym właściwie jest endermologia? ?

Jest to masaż podciśnieniowy o bardzo szerokim wachlarzu zastosowań. Głowica urządzenia wyposażona jest w klapkę i rolkę. Klapka odpowiada za podebranie fałdu skóry, a rolka za jej rozmasowanie, wszystko to zamknięte jest w komorze, która wytwarza podciśnienie. Na ciało zakłada się specjalny kostium, aby chronić skórę przed uszkodzeniem oraz aby zapewnić lepszy poślizg głowicy. Zmodernizowana głowica  umożliwia  pracę na głębokich warstwach skóry, a tym samym sprawia, że zabieg jest skuteczniejszy.

Głównym jej zadaniem jest modelowanie sylwetki. Tak, tak – modelowanie, nie odchudzanie! Po całej serii nie zmniejszymy obwodów ciała o 3 rozmiary, zabieg spowoduje jednak, że ciało będzie wygładzone, jędrne oraz napięte. Ponadto jest to fantastyczny relaks oraz odprężenie dla zmęczonych mięśni.  Podczas zabiegu oddziałujemy na układ limfatyczny, przez co organizm znacznie szybciej usuwa zalegającą wodę oraz toksyny z  organizmu. Zmniejszenie tkanki tłuszczowej jest efektem poprawy metabolizmu w tkankach.

Dla uzyskania najlepszych efektów rekomendujemy wykonanie 8 – 12 zabiegów w serii, w zależności od stanu skóry oraz potrzeb klientki. Bardzo ważna jest również systematyczność, zabiegi najlepiej wykonywać 2 lub 3 razy w tygodniu. W tym przypadku im częściej wcale nie oznacza lepiej, ponieważ zarówno skóra, jak i organizm potrzebują przerwy na regenerację.

 

Efekty jakie można uzyskać:

– wygładzenie cellulitu w różnym stopniu jego zaawansowania;

– wymodelowanie ciała – redukcja tkanki tłuszczowej;

– odmłodzenie i ujędrnienie skóry, np. po ciąży lub w wyniku utraty jędrności postępującej z wiekiem

 

Jeśli zabiegi będą wykonywane regularnie można uzyskać naprawdę wiele pozytywnych efektów dla skóry i całego organizmu. Usprawniony jest układ limfatyczny i żylny, dzięki czemu pozbywamy się problemu opuchniętych nóg, pojawieniu się żylaków oraz zabiegamy nawrotom cellulitu wodnego. Usuwamy również toksyny i zbędne produkty przemiany materii. Dotleniamy również naszą skórę, a co za tym idzie – piękna rozświetlona skóra o równym kolorycie ?

 

Jak widać endermologia niesie za sobą mnóstwo korzyści, zarówno tych o podłożu kosmetycznym jak i zdrowotnym ?