Ciąża, czyli okres 9 miesięcy, w czasie których ciało kobiety bardzo się zmienia. Kiedy organizm przygotowuje się na nowe  życie zmiany hormonalne zdecydowanie oddziałują na ciało i skórę kobiet. Większa masa ciała, cellulit, obrzęki, rozstępy, teleangiektazje, rozejście mięśnia prostego brzucha to najczęstsze spotykane dolegliwości w czasie ciąży i po niej.  Nierzadko wpływają na gorsze samopoczucie młodej mamy ☹

Wprowadzenie na świat nowego, najbardziej ukochanego na świecie członka rodziny jest cudownym momentem, więc mimo wszystko zmiany te są piękne, są one  swego rodzaju pieczęcią nowego życia. Jednak  tak jak już wcześniej wspomniałyśmy potrafią również wpłynąć na gorsze samopoczucie i postrzeganie siebie. Na szczęście istnieją sposoby, aby te mankamenty w znacznym stopniu zminimalizować, i nie jest wcale potrzebny nam od razu skalpel ?

W zasadzie jeszcze w czasie ciąży możemy pomóc ciału mieć lepszą formę po porodzie. Bardzo często, szczególnie w okresie letnim lub pod koniec ostatniego trymestru kobiety zmagają się z obrzękami i zastojami limfatycznymi. Ulgę wówczas może przynieść im zabieg Endermologii Alliance LPG obejmujący dolne partie ciała, ponieważ u kobiet ciężarnych zakazane jest wykonywanie zabiegu na brzuch.  Ważne jest również, aby nie wykonywać zabiegów w pierwszym trymestrze ciąży, możemy je rozpocząć w drugim trymestrze, oczywiście jeśli lekarz prowadzący nie ma zastrzeżeń. Natomiast pierwszy zabieg po ciąży najlepiej wykonać 3 miesiące po porodzie, kiedy hormony się trochę unormują. Karmienie piersią nie jest przeciwwskazaniem, jednak zaleca się pierwszy pokarm po zabiegu odciągnąć i nie podawać maluszkowi ?

Endermologia jest zabiegiem w 100% bezinwazyjnym, pomaga kobietom w ciąży oraz mamom karmiącym zachować jędrną, gładką skórę pomimo wielu zmian zachodzących w ich organizmie. Działanie zabiegu polega na masażu podciśnieniowym, głowica wyposażona jest  w rolkę i zmotoryzowaną klapkę dzięki czemu możliwe jest pobudzanie tkanki do pracy na trzech poziomach: ujędrniania, zmniejszania widoczności cellulitu oraz wyszczuplania.

Zawsze dobierane są odpowiednie parametry i typ tkanki, dzięki temu mamy pewność, że zabieg jest dostosowany do potrzeb naszej skóry. Ponadto w tym okresie potrzebujemy więcej relaksu, a właśnie to daje nam również endermologia, 40 minut tylko dla siebie! ?

Posiadanie jędrnej skóry bez rozstępów i cellulitu  po ciąży jest możliwe! Wykonując Endermologię LPG Alliance zarówno w ciąży jak i tuż po niej dbamy o swoje ciało, zdrowie i dobre samopoczucie ?