Bardzo często przed pierwszą wizytą w naszym gabinecie pojawia się wiele pytań. Czy zabiegi sprostają waszym oczekiwaniom, czy dane urządzenie pomoże wam z waszym problemem, czy konkretny zabieg jest w stanie zredukować cellulit i tak naprawdę ile trzeba ich wykonać, aby był efekt.

W poniższym artykule uzyskacie odpowiedzi na najbardziej nurtujące was pytania. Jeżeli nie znajdziecie tutaj odpowiedzi na swoje pytanie, napiszcie do nas. Z chęcią na nie odpowiemy.

 

1.Czy zabiegi spowodują, że schudnę?

Seria zabiegów z pewnością pomoże zredukować obwody oraz poprawi jakość skóry. Zawsze zaznaczamy, że zabiegi, które wykonujemy modelują sylwetkę, ujędrniają i wygładzają ciało, ale nie powodują utraty nadprogramowych kilogramów.  Jednak połączenie terapii zabiegowej z dietą i aktywnością fizyczną jak najbardziej przyczynią się do procesu odchudzania.

2. Czy zabiegi można wykonywać w ciąży?

Tak, jeżeli nie ma przeciwwskazań i ciąża przebiega prawidłowo. Można wykonywać zabiegi endermologii na dolne partię ciała, tym samym dając ulgę mamom z opuchniętymi nogami. Zabiegi wykonujemy dopiero w drugim i trzecim trymestrze, jeżeli lekarz prowadzący nie ma zastrzeżeń.

3.Jaki zabieg jest najlepszy na pozbycie się cellulitu raz na zawsze?

Niestety w przypadku cellulitu pojęcie raz na zawsze nie istnieje. Biorąc pod uwagę kobiecą gospodarkę hormonalną i uwarunkowania genetyczne, skórę należy pielęgnować przez cały czas. Jeżeli chodzi o zabiegi to naszym numerem jeden jest połączenie fali uderzeniowej STORZ MEDICAL oraz ENDERMOLOGII LPG ALLIANCE. Zauważamy najlepsze efekty terapeutyczne po połączeniu tych dwóch technologii. Osobno również fantastycznie radzą sobie z cellulitem, natomiast połączenie ich razem daje fenomenalne efekty, nawet z cellulitem czwartego stopnia, znacznie go redukując. Skóra po całej serii zabiegów jest wyraźnie wygładzona i obserwujemy redukcję obwodów ciała.

4.Jakie polecacie zabiegi odchudzające?

Zabiegi odchudzające po pojęcie względne. Nie jesteśmy kliniką, w której chirurgicznie usuwamy zbędne kilogramy. Metody które stosujemy są nieinwazyjne i nie powodują przerwani ciągłości naskórka. Redukcję tkanki tłuszczowej umożliwia nam zastosowanie fal radiowych. Posiadamy urządzenie Maximus, które dzięki slektywnej termolipolizie umożliwia nam „upłynnienie” tłuszczu. Dodatkowo posiada ono technologię DMA (Dynamic Muscle Activation), która powoduje skurcz mięśni umożliwiając drenaż oraz wysmuklenie mięśni. Dzięki falom radiowym uzyskujemy odmłodzenie skóry, zagęszczenie jej i redukcję opornego tłuszczu.

5.Ile potrzebuję zabiegów żeby pozbyć się cellulitu?

Nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi. Każdy organizm reaguje inaczej oraz każdy z nas ma indywidualne preferencje. W zależności od tego jak się odżywiasz i ile wody spożywasz efekt będzie różny. Są Panie, których skóra po serii zabiegów wygląda niesamowicie i nie potrzebujemy kontynuować kolejnej serii zabiegów, a zdarza się również tak, że decydujemy o przedłużeniu serii, by efekty były zadowalające.

 

6.Czy efekty zostają na stałe?

To, jak będą utrzymywały się efekty pozabiegowe w dużej mierze zależy od klienta. Bardzo ważna jest późniejsza pielęgnacja skóry.  Stosowanie nawilżających balsamów, szczotkowanie ciała na sucho mogą pomóc w utrzymywaniu efektów. Znaczenie ma również dobrze zbilansowana dieta, odpowiednia ilość wypijanej wody oraz prowadzenie aktywności fizycznej. Dla jak najdłuższych efektów warto również wykonywać zabiegi przypominające – w zależności od potrzeb 1 – 2 razy w miesiącu.

 

7.Jakie są przeciwwskazania do zabiegów?

Do każdego zabiegu występują trochę inne przeciwwskazania. Każdy zabieg  wykonany  w naszym gabinecie poprzedzony jest konsultacją, podczas której przeprowadzamy rozmowę m.in. na temat stanu zdrowia klienta. Bardzo ważne jest, aby poinformować nas o wszystkich chorobach i przyjmowanych lekach. Przykładowo jeśli chodzi o zabieg endermologii nie mamy wielu przeciwskazań, są to m.in. infekcje i stany zapalne, choroby nowotworowe, zapalenie żył, stosowanie leków przeciwzakrzepowych, niewydolność wątroby.

 

8.Czy zabiegi są bolesne ?

Każdy z nas jest inny i każdy na innym poziomie odczuwa ból. Jednak nasze zabiegi nie są bolesne. Endermologia Alliance jest przyjemnym masażem podciśnieniowym, wyposażana jest z głowicę, której moc dostosowujemy indywidualnie do odczuć klienta. Oprócz działania ujędrniającego i wyszczuplającego jest również zabiegiem bardzo relaksacyjnym i odprężającym. Storz Medical, czyli fala akustyczna może nie jest aż tak przyjemnym zabiegiem jak endermologia, ale również ustawiamy parametry tak, aby zabieg był skuteczny, ale jak najmniej bolesny. Natomiast podczas wykonywania Maximusa wytwarza się ciepło, tak więc, kto nie chciałby leżeć, czuć ciepełko i redukować tkankę tłuszczową ?

 

9.Dlaczego konieczne jest wykonanie serii zabiegów?

Praca nad poprawą jakości naszej skóry musi być rozłożona w czasie. Nasz organizm potrzebuje czasu, aby w naturalnych procesach fizjologicznych usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej oraz nagromadzonych toksyn. Każdy zabieg pobudza metabolizm komórkowy, rozbija komórki tłuszowe i uwalnia je do krwiobiegu, a także  pobudza produkcję kolagenu i elastyny. Dzięki temu z zabiegu na  zabieg obserwujemy poprawę w jędrności skóry.

 

10.Czy zabiegi można wykonywać cały rok?

Oczywiście! Nasze zabiegi możemy wykonywać o każdej porze roku. Nasłonecznienie  występujące latem nie niesie za sobą żadnych przeciwwskazań. Wręcz przeciwnie, np drenaż limfatyczny wykonywany latem może być zbawieniem dla problemu, jakim jest puchniecie nóg